Inwestycja w nieruchomości - czy to się opłaca?

Inwestycja w nieruchomości - czy to się opłaca?

Twoje pieniądze leżąc na koncie i nie pracując po prostu tracą na wartości, ze względu na stale rosnącą inflację. Warto je zatem zainwestować, aby nie straciły na wartości, a nawet zyskały. Możliwości inwestowanie jest wiele, a jedną z najpopularniejszych jest inwestycja w nieruchomości. Czy to się opłaca? Sprawdź!

Czy inwestycja w nieruchomości się opłaca?

Inwestycja w nieruchomości to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Faktem jest, że nieruchomości nie tracą na wartości, a zyskują wraz z biegiem lat. Dlatego jest to świetny pomysł na ulokowanie kapitału. Wiąże się z niskim, a nawet znikomym ryzykiem, dlatego wiele osób decyduje się na tę formę inwestowania. Rynek nieruchomości w znacznie mniejszym stopniu reaguje na zachwiania w gospodarce, jak ma to miejsce w przypadku na przykład akcji. Możliwości inwestowania w nieruchomości jest wiele. Możemy bowiem kupić mieszkanie z rynku wtórnego, wyremontować je i sprzedać z zyskiem. Innym pomysłem może być zakup nowego mieszkania od dewelopera w dobrej lokalizacji oraz wynajem, co da nam miesięczne zyski. To doskonały sposób na zabezpieczenie kapitału lub dodatkowy dochód.

Gdzie kupować nieruchomości pod inwestycje?

Nie ulega wątpliwościom, że im lepsza lokalizacja nieruchomości, tym inwestycja przyniesie więcej zysków. Najbardziej opłacalny jest zakup mieszkań w dużych miejscowościach, jak Warszawa, Wrocław czy Kraków. Warto zwrócić uwagę nie tylko na samo miasto, ale również okolicę, w jakiej znajduje się mieszkanie. Plusem będzie między innymi dostęp do dużej ilości sklepów, szkół, a także bliskość przystanków autobusowych. Równie popularne są także mieszkania na sprzedaż nad morzem lub w górach. Zakup inwestycji w turystycznych miejscowościach to świetny pomysł. Mieszkanie możemy wynajmować osobom, które przyjeżdżają na urlop. Taki wynajem krótkoterminowy zapewnia inwestorowi stały dochód pasywny.

Jak przygotować mieszkanie inwestycyjne na wynajem?

Planując wynająć mieszkanie inwestycyjne, powinniśmy je najpierw odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy określić standard wykończenia oraz określić grupę docelową. Być może będą to studenci, turyści, a może rodziny z dziećmi? W zależności od danej grupy docelowej należy odpowiednio wykończyć mieszkanie. Może to mieć wpływ na zainteresowanie nieruchomością, a także cenę wynajmu. Wielu inwestorów decyduje się na samodzielne zaprojektowanie wykończenia wnętrz, a następnie zatrudnia odpowiednią ekipę remontową. Dobrym rozwiązaniem są także pakiety wykończeniowe, czyli gotowe projekty mieszkań. Wystarczy, że wybierzemy taki pakiet, który przypadł nam do gustu, a architekt przygotuje wizualizację. Dostaniemy także dokładną wycenę projektu, dzięki czemu będziemy mogli dokładnie określić budżet.