Jak szybko pozyskać środki na wynajem przestrzeni biurowej?

Jak szybko pozyskać środki na wynajem przestrzeni biurowej?

Szybki rozwój firmy często wiąże się z koniecznością znalezienia większego biura. Zmiana głównego miejsca działalności to zawsze dodatkowe obciążenie firmowego budżetu. Ograniczanie budżetu to podcinanie firmowych skrzydeł. Jak pozyskać fundusze na przeniesienie biura? Zapraszamy do lektury!

Dostosowanie przestrzeni biurowej do rozwoju firmy

Wyobraź sobie, że pewnego dnia otrzymujesz zlecenie, którego realizacja wyniesie Twoją firmę na wyższy poziom. Aby je zrealizować, musiałbyś stworzyć kilka dodatkowych stanowisk pracy i zatrudnić nowych pracowników. Zaczynamy więc poszukiwania obiektu, którego przysłowiowe cztery ściany skrywają nasze wymarzone biuro do wynajęcia. Gdańsk może być tutaj dobrym przykładem. W stolicy Trójmiasta znajdziemy tysiące metrów kwadratowych przestrzeni biurowej. Są to zarówno biura w nowoczesnych budynkach w biznesowym centrum miasta, jak i loftowe przestrzenie biurowe w dawnych fabrykach czy magazynach – wybór jest ogromny.

Jak wynająć przestrzeń biurową bez inwestycji firmowych środków

Niestety w każdym wypadku wynajem biura wiąże się z kolejnymi wydatkami a Twój budżet i tak już jest mocno nadwyrężony ze względu na konieczność zorganizowania nowych miejsc pracy. Sprawy nie ułatwia fakt, że jesteś dopiero na początku realizacji pierwszego dużego zlecenia, więc często ilość wydatków przekracza dostępne środki. Każdy, kto prowadzi biznes, wie, że w takiej sytuacji każdy dodatkowy wydatek jest przysłowiową belką rzuconą pod nogi. Z drugiej strony jeżeli nie zorganizujesz przestrzeni biurowej, to nie zrealizujesz wspomnianego zlecenia. Możesz spróbować pozyskać środki z programów unijnych – to jednak wymaga czasu, a Ty potrzebujesz pieniędzy tu i teraz. Jak wyrwać się z tego klinczu? Na przykład zaciągając kredyt na wynajem i aranżację powierzchni biurowej!

Wynajem biura na kredyt z odroczonym terminem płatności

Jak wynająć powierzchnię biurową na kredyt bez, lub z minimalnym wkładem własnym? Z tym zadaniem poradzi sobie każdy doświadczony doradca kredytowy. Warszawa, Trójmiasto, Katowice czy Wrocław – to duże polskie miasta, w których corocznie zawiera się tysiące takich umów kredytowych. Wynajem biura na kredyt w dużych polskich miastach nie stanowi więc najmniejszego problemu. Jakich kredytów szukać? Warto zastanowić się nad kredytem z odroczonym terminem spłaty. W takiej sytuacji możemy szybko pozyskać fundusze, przeznaczyć je na aranżację i wynajem biura a kredyt zacząć spłacać już po realizacji celu firmowego, dla którego realizacji potrzebowaliśmy przenieść firmę do nowego biura.